Podarunek od firmy STAMAR

W dniach 19-20.02.2011r. w fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu odbyło się szkolenie poświęcone zdobywaniu umiejętności z zakresu wiedzy biochemicznej oraz obsługi analizatora biochemicznego.

Nasze laboratorium zostało wzbogacone w RT-1904vet, który jest uniwersalnym weterynaryjnym analizatorem biochemicznym. Jest to sprzęt wysokiej klasy spełniający wymagania różnych laboratoriów. Aparat będzie pomagał pracownikom fokarium Stacji Morskiej IO UG jeszcze lepiej i sprawniej kontrolować zdrowie fok na stałe przebywających w helskim fokarium jak i osobników poddawanych czasowej rehabilitacji.

Szkolenie miało na celu zapoznanie się z podstawowymi funkcjami i możliwościami aparatu, oraz osobistego sprawdzenia swoich umiejętności w pracy ze sprzętem. Dzięki szkoleniu i sprzętowi pracownicy fokarium Stacji Morskiej IO UG będą mogli bez problemu zbadać m.in. takie parametry jak poziom hemoglobiny, glukozy, mocznika oraz sprawdzić poziom hormonów we krwi naszych podopiecznych.

Pracownicy fokarium Stacji Morskiej IO UG w trakcie wykonywania 
analizy w ramach szkolenia.

Weterynaryjny analizator biochemiczny RT-1904vet - dar firmy STAMAR.

Analizator biochemiczny został podarowany naszej placówce przez przedstawiciela firmy STAMAR pana Romana Szewczyka, który osobiście przeprowadził szkolenie naszych pracowników.

Bardzo dziękujemy sponsorowi.

Tekst: Wioleta Świniarska i Paulina Bednarek
Foto: Natalia Makałowska


<<< POWRÓT