Dzień Ryby 2011

W sobotę, 23 lipca 2011r., po raz kolejny w Helu obchodzono „Dzień Ryby”. Wzorem lat ubiegłych, miasto przygotowało szereg atrakcji dla mieszkańców i turystów. Wkład pracy Stacji Morskiej polegał na poprowadzeniu punktu edukacyjno - informacyjnego oraz opracowaniu okolicznościowych klipów filmowych na uliczny monitor reklamowy.

Po raz pierwszy dla potrzeb dystrybucji okolicznościowych informacji Stacja Morska wykorzystała pasaż spacerowy w nowo otwartym Parku Wydmowym. Przewodnie hasło stoiska:

„Bez ryb nie będzie rybaków, fok i morświnów!”

odwoływało się do zrozumienia prostej współzależności pomiędzy jakością i ilością zasobów ryb i wpływem tego stanu na życie rybaków i morskich saków.

Pracownicy Stacji Morskiej opowiadali zainteresowanym o rybach mieszkających w Bałtyku ich siedliskach oraz o bałtyckich ssakach, które bez obfitych i zdrowych zasobów ryb podobnie jak człowiek żyć nie mogą. Rozpowszechniano też edukacyjno-informacyjne materiały o zagrożeniach mających wpływ na chronione foki i morświny, sposobach zapobiegania nim oraz stosowanych metodach badawczych.

Odwiedzający stoisko turyści masowo wypełniali specjalne ankiety na temat znajomości bałtyckich ryb otrzymując w nagrodę wypełniony helem balon z przywiązaną do niego broszurą „Bałtycki morświn”. Bardzo duże zainteresowanie wzbudzały pochodzące z muzealnej kolekcji naszej placówki okazy rzadkich gatunków bałtyckich ryb.

 

   

   

   

   


<<< POWRÓT