Bytom dla ochrony fok

Kilka dni temu dotarł do naszej placówki list od nauczycielki bytomskiej szkoły p. Justyny Przepadło. Informuje w nim, że grupa nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. J.F. Kennedy'ego w Bytomiu w ramach obchodów Dnia Ziemi  zorganizowała akcję edukacyjną dotyczącą Bałtyku i żyjących w nim fok. To bardzo ciekawe przedsięwzięcie miało kilka elementów: zorganizowano specjalne konkursy plastyczne i edukacyjne, uczniowie przygotowali własne prezentacje multimedialne na temat ssaków morskich, a najlepsze prace nagrodzone zostały przygotowanymi na tę okazję upominkami.

Takie informacje są dla nas budujące. Pokazują, że mimo dużej odległości – w tym wypadku 500 kilometrów – od miejsca zamieszkania do morza, można czuć się związanym z Bałtykiem i problemami zwierząt w nim żyjących. Życzymy powodzenia w podobnych przedsięwzięciach!

Tekst: Paweł Bloch
12.07.2010r.

Obejrzyj galerię przeprowadzonej akcji i nagrodzonych prac:

     

Zwycięska praca w konkursie plastycznym – 
Katarzyna Świerdza, I A LOWyróżnienie w konkursie plastycznym – 
Michał Koryciorz, I A LOI miejsce w konkursie edukacyjno – plastycznym:
Jessica Nawrocka i Manuela Borowiecka z klasy II a gimnazjumII praca Manueli Borowieckiej i Jessiki Nawrockiej z II a gimnazjumII miejsce – Martyna Gepert ( klasa II a gimnazjum )III miejsce – Kamila Szostak ( klasa III a gimnazjum)

<<< POWRÓT