Morświn i foki na znaczkach !

Poczta Polska wydała nową, wspaniałą serię znaczków z morświnem i trzema gatunkami bałtyckich fok – szarą, pospolitą i obrączkowaną. Na pierwszy dzień emisji znaczków (31.07.2009r.) – został wybrany Hel i miejsce do tego celu szczególnie pasujące, czyli fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego – placówki będącej polskim centrum badań i edukacji na rzecz ochrony tych zagrożonych gatunków.

Nowe znaczki Poczty Polskiej

Tego dnia na terenie fokarium oraz jego sklepiku i okolicznościowym straganie można będzie zakupić znaczki, a także wydane z tej okazji kartki i koperty Poczty Polskiej. Podobny asortyment będzie można kupić w okienkach urzędów Poczty Polskiej w Helu i Jastarni a później także w placówkach pocztowych na terenie całego kraju. Osoby dokonujące zakupów okolicznościowych kopert otrzymają ozdobny breloczek, a kartki podstemplowane zostaną specjalną okolicznościową pieczęcią.
Dziękujemy Poczcie Polskiej za wkład w popularyzację wśród polskiego społeczeństwa wizerunków rodzimych ssaków morskich.

Okolicznościowa koperta

 

31.07.2009r.

<<< POWRÓT