Nie zaśmiecajmy Bałtyku

W odpowiedzi na zaproszenie do Międzynarodowego Sprzątania Bałtyku Urząd Miasta Helu wraz ze Stacją Morską IO UG w Helu przygotowali ulotki informacyjne o szkodliwości śmieci, które znajdują się na plaży i wodzie morskiej.

Akcja rozdawania ulotek zaczęła się wraz z rozpoczęciem weekendu poświęconego sprzątaniu plaż całego wybrzeża Morza Bałtyckiego i będzie kontynuowana do końca sezonu letniego. Rozpowszechnianie tej ulotki ma na celu szerzenie wiedzy pośród wszystkich użytkowników morza i plaż na temat wpływu śmieci na środowisko Bałtyku.

Odpady, które trafiają na plaże lub do morza stanowią wielkie zagrożenie dla organizmów żyjących w tym ekosystemie. Niektóre mogą przyczyniać się również do ich śmierci. Poza tym śmieci porzucone na plaży mogą być także zagrożeniem dla turystów oraz osób zawodowo związanych z morzem.

Urząd Miasta Helu próbuje oddziaływać na stan środowiska morskiego oraz plaż także poprzez aktywną edukację w zakresie prawidłowego postępowania ze śmieciami między innymi poprzez rozprowadzanie materiałów informacyjnych.

Klaudyna Sergot

 

Poniżej prezentujemy wszystkie strony ulotki, 
aby ją przeczytać - kliknij na poszczególne miniatury.

          

       

<<< POWRÓT