Foki i lodówki

Firma AMICA zadecydowała w oryginalny sposób połączyć swoje pro-ekologiczne i komercyjne poczynania ze wsparciem dla ochrony gatunku, który wielu kojarzy się z lodem i chłodem, a  mianowicie fokami. W ten sposób nasz projekt odtworzenia kolonii fok na polskim wybrzeżu uzyskał nowego sojusznika.

W  dniu 2 czerwca 2008 roku we władysławowskim hotelu Velaves zaprezentowano wprowadzany na rynek nowy, bardzo proekologiczny i doskonały od strony użytkowania oraz wzornictwa produkt - serię lodówek typu Elegance (odwiedź stronę w internecie: www.lodowkielegance.pl). Podczas tej imprezy zlicytowano część nowego sprzętu, a dochód przeznaczono na wspomożenie helskiego fokarium. Licytujący darczyńcy, będący w istocie dostawcami sprzętu firmy AMICA na rynek, byli niezwykle hojni. Uzyskano w sumie 21 tys. zł. Kwota ta przeznaczona zostanie na zabezpieczenie weterynaryjne ratowanych i rehabilitowanych fok oraz na opłaty transmisji danych z nadajników satelitarnych, w jakie są wyposażane foki wypuszczane na wolność. Dodatkowo, Zarząd firmy AMICA postanowił wesprzeć infrastrukturę laboratoryjną Stacji Morskiej trzema najnowszymi modelami lodówek z pro-ekologicznej serii Elegance. 

Nowoczesny sprzęt gospodarstwa domowego to mniejsze zużycie energii oraz bezpieczniejsza technologia zapobiegająca zmianom klimatu i tworzeniu się dziury ozonowej. Nowe lodówki firmy AMICA wypełniają te wymagania i są  najbardziej nowoczesnymi na polskim rynku. Im takich urządzeń będzie więcej, tym bezpieczniejsze będą np. zasoby bałtyckich fok obrączkowanych, dla których zanikanie lodu i śniegu oznacza problemy z rozrodem. One po prostu muszą rodzić się w śnieżnych jamach, na przybrzeżnej morskiej krze. Ocieplenie klimatu  oznacza  dla nich brak potomstwa i powolne wymieranie.

Lubimy, gdy ochronę przyrody się realizuje wprost, tak jak poprzez swoje nowoczesne produkty serii Elegance czyni to firma AMICA. 

KES

3.06.2008r.

<<< POWRÓT